Parastā (neselektīvā) stikla pakete. Pirmajos plastikāta logos lika vienkāršas stiklapaketes, vēlāk, lai samazinātu siltuma zudumus tika izstrādāti enerģijutaupošie stikli, selektīvie. Dažas firmas līdz šim brīdim uzstāda parastās stiklapaketes, lai ietaupītu uz loga kopējās vērtības. Enerģiju taupošais, selektīvais stikls– tas ir stikls ar tievu, praktiski nemanāmu pārklājumu, kuram piemīt īpašības caurlaist redzamo gaismu, bet notur siltuma starojumu. Stikla izstarošanas spēja ir apzīmējama ar burtu E. Salīdzinājumam, parastajam stiklam Е=0,83, bet stiklam ar selektīvo pārklājumu Е=0,2. Piemēram: pie temperatūras ārā - 26°C, temperatūra telpā sastāda +20°C; temperatūra uz stikla virsmas –parastajai stiklapaketei +4,7°C, selektīvajai stiklapaketei +14°C un kā rezultātā uz selektīvā stikla neveidojas kondensāts. (Jo aukstāka ir stiklapaketes istabas puse, jo lielāka ir kondensāta rašanās varbūtība uz virsmas).
Ko darīt: nomainīt stikla paketes (nevis logus, bet tieši stikla paketes). Nomainot parastās stikla paketes pret selektīvajām ar plastikāta rāmi, Jūs ne tikai izvairīsieties no apnikušā kondensāta uz logiem, bet arī ievērojami uzlabosiet Jūsu logu siltumizolācijas īpašības, līdz pat 50%.
Paaugstinātais mitrums un slikts izplūdes-ieplūdes ventilācijas darbs telpā. Mūsdienu plastikāta, alumīnija un koka logi ir daudz hermētiskākie nekā veci logi un aizvērtajā stāvoklī necaurlaiž gaisu. Gaisa apmaiņas neievērošana telpā ar dabisku izplūdes ventilāciju noved pie mitruma līmeņa palielinājuma, kondensāta rašanās uz stiklapaketēm un sienām loga zonā (līdz pat pelējumam un sēnītēm) aukstajā gada laikā, mājokļa komforta samazināšanas. Tāpat jā atzīmē, ka paaugstinātais gaisa mitrums telpā negatīvi ietekmē cilvēka veselību. Slikta gaisa apmaiņa telpā ir problēma, kuru vienalga tā vai citādi nāksies risināt.
Ko darīt: ir dažādi veidi kā cīnīties prêt paaugstināto mitrumu telpā.Viens no tiem ir telpas izvēdināšana (10-15 minūtes) dienas laikā. Šī veida mīnusi ir acīmredzami: straujas temperatūrass vārstības, dubļu, nokrišņu iekļūšana telpā no ārpuses utt.,loga trokšņ izolācijas īpašību zudums utt. Cits – tādu nedārgu ventilājas vārstu uzstādīšana uz logiem kā AERECO, SPILKA vai GECCO, kuri automātiski regulēs svaiga gaisa pasniegšanu telpā bez loga trokšņizolācijas un siltumizolācijas īpašību pasliktinājuma. Tāpat ieteicams notīrīt vai nomainīt ventilācijas režģus, ja problēma nav tajos, tad pārbaudīt, vai nav aizsērējusi pati ventilācija. Ja Jums uz logiem ir uzstādīta mikroventilācija (ziemas izvēdināšana), tad lietojiet to pēc iespējas biežāk.
Pārējie iespējamie logu aizsvīšanas iemesli. Plašas palodzes var kļūt par vienu no iespējamajiem kondensāta veidošanās cēloņiem uz logiem. Bieži nomainot vecus logus, nomaina arī vecas šauras palodzes prêt jaunām plašām palodzēm, kas apgrūtina siltā gaisa piekļuvi no radiator līdz loga virsmai. Tādēļ pie zemākajām temperatūrām ārā, stikla paketes virsma nav pietiekami silta, un rezultātā notiek kondensāt aizkrišana un logu caursalšana. Tāpat siltajam gaisam no radiatoriem bieži traucē podi ar istabas augiem, blīvie aizkari vai žalūzijas.
Ko darīt: Ja Jums ir uzstādītas plašas palodzes, vai Jūs gribat tās uzstādīt, izmantojiet tajās dekoratīvos režģus, kuri atvieglinās siltā gaisa nokļūšanu loga ailā.
Mūsu pamatmērķis – Jūsu ērtība un komforts!
Lai veiktu pasūtījumu vai saņemtu pilnu informāciju par piedāvājamajiem pakalpojumiem un cenāmpar kondensāta uz logiem novēršanu, zvaniet pa tālr. +371 2001 83 26 no 9.00 līdz 22.00 (bez brīvdienām), rakstiet uz e-pastu:
Этот e-mail адрес защищен от спамботов, необходимо разрешить JavaScript для его просмотра
vai noformējiet on-line pieteikumu logu remontam, un ar Jums sazināsies mūsu operators. |